Rodzaje okien dachowych

Stogo langų tipai

Centrinio varstymo stogo langai

Stogo langai su pakelta varstymo ašimi

Stogo langai su pakelta varstymo ašimi ir apatinia varčia

Okna obrotowe  Okno o podwyższonej osi obrotu Okno o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym

Centrinio varstymo langai yra pagrindinis stogo langų tipas. Jie užtikrina gryno oro srautą ir leidžia šviesai patekti į kambarį. Šie langai atveriami tik centrinio sukimosi metodu, ir gali būti apsukti 180 laipsnių kampu. Ši funkcija naudojama valant išorinį stiklą arba montuojant išorinę žaliuzę. Centrinio vastymo stogo langai gali būti komplektuojami tiek su išoriniais, tiek su vidiniais priedais.

 

 

 

 

 

 

Varstymo ašis yra virš lango centro, todėl net ir aukštas žmogus gali lengvai prieiti iki lango krašto. Langas užtikrina labai gerą apšvietimą ir suteikia platų vaizdą į išorę. 

Tokie stogo langai lyderiauja rinkoje, kai sumontuoti ant stogų su 39º-43º nuolydžiu, atitinka DIN 5034-1 standarto reikalavimus, pagal kuriuos apatinis lango kraštas turi būti 95 cm aukštyje virš grindų, o viršutinis nutolęs 220 cm. Langas su pakelta atidarymo ašimi varstosi ašiniu sukimosi metodu ir gali būti apsuktas valymui, užfiksuojant 160 laipsnių kampu. Langas gali būti komplektuojamas su vidiniais ir išoriniais priedais.

 

 

Viename FDY-V modelio stogo lange yra dvi, rėmu perskirtos, varčios. Viršutinė varčia yra atidaroma kaip varstomo lango, bet jos sukimosi ašis yra virš lango centro. Apatinė varčia nevarstoma ir yra kaip papildomas šviesos šaltinis. Ši langų konstrukcija patenkina vertikalių kombinacijų poreikį, todėl siūlo labai gerą apšvietimą, vėdinimą ir labai platų vaizdą į išorę.

Toks stogo langas lyderiauja rinkoje, kai sumontuotas ant stogų su 30º-43º nuolydžiu, atitinka DIN 5034-1 standarto reikalavimus, pagal kuriuos apatinis lango kraštas turi būti 95 cm aukštyje virš grindų, o viršutinis nutolęs 220 cm.

Viršutinė varčia varstosi ašiniu sukimosi metodu ir gali būti apsukta valymui, užfiksuojant 160 laipsnių kampu. Langas gali būti komplektuojamas su vidiniais ir išoriniais priedais..

Okna obrotowe

Okno o podwyższonej osi obrotu

Okno o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym

 

Centrinio varstymo pakeliami stogo langai

 

Panoraminiai, pakelta ašimi stogo langai

 

Balkono tipo stogo langai

Okna uchylno-obrotowe Okno panoramiczne Okno balkonowe

Pakeliami ir centrinio varstymo langai įleidžia į kambarį šviesą ir gryną orą, užtikrina laisvą prieigą prie lango ir platų vaizdą į išorę kai langas yra atviras. Gali būti komplektuojami su vidiniais bei išoriniais priedais.

Jie gali būti varstomi dvejopai:

  • pakelta atidarymo funkcija nuo 0 iki 35 laipsnių leidžia lengvai mėgautis pačiu vaizdu pro langą;

  • centrinio varstymo funkcija leidžia lengvai nuvalyti išorinį stiklą bei sumontuoti išorines žaliuzes.

 

 

 

Panoraminiai, viršutinio varstymo stogo langai, kuriems būdingi dideli matmenys, efektyviai įleidžia į kambarį šviesą ir gryną orą. Langas atidaromas plačiu kampu ir leidžia patekti ant stogo arba pasinaudoti kaip avariniu evakuacijos langu. Gali būti komplektuojami su vidiniais bei išoriniais priedais. 

Šie stogo langai gali būti varstomi:

  • išorinė atidarymo funkcija - kai varčia atidaroma iki 40 laipsnių;

  • papildoma pakėlimo funkcija iki 68 laipsnių. Dideli šių langų dydžiai ir didelis varčios atidarymo kampas leidžia išlipti ant stogo, o taip pat atitinka visus avarinio gelbėjimosi reikalavimus;

  • centrinė sukimosi funkcija naudojama valant langą ir montuojant išorinius priedus. 

Novatoriškas, didelis langas, kurio atidarytos varčios sukuria mini balkoną. Viršutinė varčia atsidaro pasikeliant aukštyn iki 45 °. Apatinę varčią galima pastumpti į priekį. 

Šoniniai apsaugos turėklai integruojami į apatinę varčią, ir atidarant išlenda. Uždarę apatinę varčią, balkono turėklai pasilepia lango viduje ir neišlenda iš stogo paviršiaus. Langas valdomas rankena, esančia viršutinės varčios apačioje.

Šiame mini balkonėlyje yra kelių taškų užrakto sistema. Pasukę rankeną, varčia užrakinama iš rėmo abiejų pusių.

 

 

 

Okna uchylno-obrotowe

Okno panoramiczne

Okno balkonowe

L-formos stogo langų kombinacija

Išlipimo ant stogo liukai

 
Okna kolankowe Okno wyłazowe termoizolacyjne  

L-formos kombinacijoje langai yra montuojami, kai stogas jungiasi su vertikalia siena. Ši kombinacija padeda išplėsti stogo langus ir į sieną. Dėl to į kambarį patenka didesnis šviesos kiekis, o akiračio laukas taip pat smarkiai išsiplečia. L-formos kombinacijos langus galima atidaryti juos atverčiant arba atidarant į šoną (BD_) ir atlenkiants (BVP). BXL yra nevarstomi langai. L-formos langai gali būti su vidiniais priedais.

Į šoną atsidarantis stogo langas leidžia saugiai ir lengvai išlipti ant stogo, o taip pat gali būti naudojamas kaip evakuacinis liukas. Viršutinėje lango dalyje esantis mechanizmas palengvina atidarymą, palaiko stabilų ir neleidžia jam atsitiktinai užsidaryti. Šis liukas įleidžia šviesos srautą ir  šviežią orą.

Išlipimo liukai yra dviejų variantų: dešiniojo atidarymo (FWR) arba kairiojo atidarymo (FWL); varčia gali būti atidaroma iki 90 laipsnių. Išlipimo liukai gali būti derinami su vidiniais priedais, kaip ir kiti FAKRO stogo langai.

 

Okna kolankowe

Okno wyłazowe termoizolacyjne