Service

Eksploatacija


The rules of usage and maintenance of FAKRO roof windows

Siekiant užtikrinti, kad FAKRO stogo langai patikimai veiktų per visą jų eksploatavimo laiką, rekomenduojama susidaryti techninės priežiūros programą ir reguliariai juos valyti. Valymui negalima naudoti degiųjų medžiagų, ypač PVC langų atveju.

Vyrių sistema, naudojama šiuose FAKRO stogo langų tipuose, leidžia varčiai apsisukti 180 ° kampu. Tai leidžia lengvai išvalyti išorinį stogo lango stiklą:

 • centrinio varstymo stogo langai FTP, FTU, PTP
 • pakeliami apverčiami stogo langai FPP, PPP and FEP

In high pivot windows, it is possible to rotate the sash through 160°. The bolt situated in the window's sash blocks the window rotated for washing and is helpful in removing and inserting the sash.

 

 


Maintenance and renovation of lacquers and coatings - wooden windowsEksploatavimas:

Norint prailginti rėmo padengimo medžiagų patvarumą, rekomenduojama šiuos langus atnaujinti taip:

 • rėmo paviršių nuplaukite švariu vandeniu arba vandeniu, kuriame yra švelnus skalbiklis, kad pašalintumėte dulkes, nenaudokite skysčių, kurių sudėtyje yra amoniako,

 • dažymo metu svarbu neuždažyti tarpinių,

 • paviršių ir lakų atnaujinimas normaliomis sąlygomis turėtų būti atliekamas kas 2-5 metus, priklausomai nuo eksploatavimo sąlygų.

 

Galimos mechaninės žalos sritys (atsiradusios eksploatavimo metu, o ne dėl gamintojo kaltės) turi būti apsaugotos taip:

 • išvalyti pažeistus plotus tik 180-220  popieriaus popieriuje arba abrazyvine kempine,

 • valykite nuo dulkių, pvz., naudojant dulkių siurblį,

 • ant valomųjų plotų, priklausomai nuo apdailos tipo, turėtų būti naudojami du sluoksniai dažų, vandens pagrindu arba lako.

 

Medinių stogo langų priežiūra:

 • Jei naudojate juostas ar lipnias plėveles, svarbu atkreipti dėmesį, kad jos nesiliestų prie paviršiaus. Juostą reikia nedelsiant pašalinti iš karto po sumontavimo, atsargiai nuvalant juostos likučius ir  nepadarant žalos dangai, jei tai daroma įrankių pagalba.

 • Statomi pastatai turi būti pakankamai vėdinami, kad mediniai komponentai nebūtų pernelyg drėgni. Drėgmė gali sukelti judančių dalių veikimo sutrikimus, medžio įtrūkimus ir  apdailos padengimo problemas.

XMP XMP

XMU

XMU


Gamintojas informuoja, kad jei oro parametrai (drėgmė ir vidinė temperatūra) pasiekia vadinamąjį kritinį tašką, ant vidinio stiklo paviršiaus gali atsirasti periodinio kondensato reiškinys. Šis reiškinys gali atsirasti tik tada, kai nepakankamai vėdinama patalpa, kurioje yra didelis drėgmės lygis. Rekomenduojama tinkamai vėdinti ir šildyti kambarį.

Kondensatas ant išorinio stiklo paviršiaus rodo aukštos kokybės stiklo paketą (gerą šilumos izoliaciją) ir jokiu būdu gaminys nėra identifikuojamas, kaip turintis trūkumų. Tai neturėtų būti įrodymas, kad produktas yra pažeistas.


HingesHinges

Kas keletą metų vyriai turi būti sutepami alyva.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Leaves, ice, snow and other dirt around the roof window

Lapai ir kiti nešvarumai turėtų būti pašalinami nuo išorinių apskardinimų mažiausiai kartą per metus, siekiant užtikrinti sklandų lietaus vandens nutekėjimą.

Be to, rekomenduojame pašalinti sniego ir ledo sankaupas aplink langą, siekiant užtikrinti, kad tirpstant sniegui, nubėgtų vanduo.

 

 

 

 

 

 

 


 

Valgymas, indų plovimas, garai vonioje, augalų laistymas, kvėpavimas ir kt. - visa ši veikla sukelia vandens garų susidarymą patalpoje. Jis turėtų būti išgarintas kartu su naudojamu oru, naudojant ventiliacines sistemas, o gryno oro įleidimas turėtų būti palaikomas tokiomis priemonėmis, kaip oro įleidimo angos, langų atidarymas. Ypač svarbu vėdinti naujus butus, kuriuose iš pradžių buvo didesni drėgmės kiekiai dėl statybos darbų (tinkavimo, tapetavimo, mūro ir dažymo).

Why the ventilation is so important?

 


What is condensation?

Kondensato formos susidaro visur, kur šiltas drėgnas oras patenka ant šaltų paviršių. Tai gali būti matoma ant automobilio priekinio stiklo vidinėje pusėje, ar ant akinių, kai žiemą iš lauko užeinama į šiltą kambarį.

Dėl stogo langų konstrukcijos ir vietos patalpoje, stogo langai yra ypač jautrūs kondensacijai, kurie, jei taip atsitinka, yra drėgmės pertekliaus požymis kambaryje.

 

 

 

 

 

 


How to reduce condensation?

Geriausias būdas sumažinti kondensatą -  yra visiškai funkcionali vėdinimo sistema. Siekiant, kad ventiliacijos sistema veiktų tinkamai, būtina užtikrinti šviežio oro nuolatinę cirkuliaciją per langus ir orlaides.

Kondensaciją taip pat galima apriboti kruopščiai naudojant šildytuvus (tiesiai po langu) ir montuojant plėveles po vertikaliais langais L- formos kombinacijoje. 

 

 

 

 

 


   What solution are applied in FAKRO roof windows to reduce condensation?

FAKRO stogo languose montuojama orlaidė, kuri užtikrina nuolatinį gryno oro įleidimą, net kai langai ir uždaryti. FAKRO langų rankenos konstrukcija leidžia langą uždaryti trijose padėtyse, paliekant tarpą, kad padidėtų į kambarį patenkančio šviežio oro kiekis, nepakenkiant saugumui. .

Visuose FAKRO stogo languose yra "šilti" stiklo paketai, kurių koeficientas yra U 1,0 W / m2K.